П`ятниця, 15.11.2019, 17:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Спеціалізована загальноосвітня школа №8 м.Хмельницького

                                                                                    Сайт початкової школи                                          

Меню сайту
Міні-чат
  Наше опитування
  Ваші враження від нашого сайту
  Всього відповідей: 267
  Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Інноваційні технології навчання [ Додати статтю ]

Використання засобів Power Point на уроках
Вже ні для кого не є новиною необхідність широкого застосування електронних засобів навчання у під час вивчення будь-якого предмету.
Це – навіть не твердження, а практично догма, якої вимагає час, адже вчителю у його прагненні популяризувати, мотивувати увагу учнів до вивчення свого предмету доводиться конкурувати з чудово організованим світом мас-медіа, який яскраво, талановито і нав’язливо спонукає дитину до безкінечного перегляду телепрограм, мандрів "бродилками" та "стрілялками", фанатського руху – список принад залежить від віку дитини та можливостей батьківського гаманця.
Крім того, витрачаючи великі кошти на придбання комп’ютера для дитини з метою насамперед забезпечити нащадка гарним засобом навчання, багато хто з батьків не розуміє, що сам по собі комп’ютер – це своєрідна tabula rasa, яка буде виконувати лише ті функції, які у неї закладуть, тому дуже часто комп’ютер стає не помічником у навчанні, а потужною, часом – непереборною перепоною останньому, коли у дитини виникає ігрова або Інтернет залежність.
Тому саме учитель має виховувати бажання застосувати улюблену іграшку для здійснення навчання.
 І хоча на сьогоднішній день існує безліч програмових засобів для вивчення іноземної мови, проте більшість із них орієнтовані на індивідуальну роботу плюс вартість якісних зразків часом є захмарною, до того ж в будь-якому разі дитина потребуватиме консультацій та керівництва у їх використанні.
На допомогу можуть прийти засоби Power Point (складової Microsoft Office) – програми, яка дозволяє створювати та демонструвати яскраві презентації на будь-яку тему, що цікавить вас, тут і зараз. І хоча технологію створення мультимедійних презентацій вивчають сучасні студенти педагогічних вузів, для досить великої кількості практикуючих учителів подібний засіб є незнайомим. Отже, що ми можемо досягти, створивши та продемонструвавши учням презентацію?
·                    Інформація, яку ви прагнете донести, може бути проілюстрована матеріалами з високою якістю картинки, яка не буде залежати від якості друку вашого принтера – а саме, репродукціями, діаграмами, фото, а також аудіо та відеоматеріалами.
·                    Переваги, викладені у попередньому пункті, приваблять увагу учнів, дозволять їм створити свої, індивідуальні асоціації відповідності інформації тому  ілюстративному  матеріалу, який ви підібрали - це дає можливість диференціювати підбір матеріалу відповідно до потреб конкретної групи дітей.
·                    Вибудувавши процес показу презентації  "по кліку", тобто коли перехід до слідуючого пункту відбувається після клацання лівою клавішею мишки, ви зможете пристосувати темп подачі матеріалу до потреб аудиторії безпосередньо у процесі демонстрації і залишити час для можливих пояснень та уточнювань, чого не дозволяє, наприклад, перегляд фільму.
·                    Вам не доведеться витрачати час на організацію матеріалів перед уроком – створивши презентацію один раз та зберігши її на електронних носіях, ви зможете використовувати її будь-коли.
·                    Оскільки ви не залежите від автора, як це відбувається у випадку використання готових програм для вивчення мови, ви зможете  створити таку презентацію, яка відповідає саме вашим вимогам, потребам учнів та стилю подачі матеріалу.
·                    Створивши власну презентацію, яка відповідає програмовим вимогам саме цього класу, ви можете надати її у користування учням для самостійного опрацювання вдома, адже не секрет, що комп’ютерних програм, орієнтованих  на прийняту у школі систему роботи практично не існує – в більшості випадків вони створені відповідно до авторських методик і є не дуже зручними для застосування в процесі уроку.
·                    І не остання річ - робота в середовищі Power Point вивчається у курсі інформатики, відповідно, ви зможете мати ще один привід для співпраці з учнями, ділячись набутим досвідом, прохаючи про допомогу чи залучаючи до роботи – а це вже працює на імідж і є аж ніяк не останньою перевагою у поданому списку.

Отже, ви зацікавились такою формою роботи? Та якщо ви зовсім не знайомі з роботою в Power Point, не варто впадати у відчай. Ось декілька порад із досвіду опанування цим ресурсом:
Перегляньте готові учнівські  презентації, які було створено на уроках інформатики. Знайдіть такі, які є найближчими вам за естетичними оформленням та змістом – їх автори можуть стати вашими консультантами.
Залучившись підтримкою вчителя інформатики, створіть спільно зі своїм консультантом декілька пробних презентацій – на своєму власному досвіді я переконалась, що саме такий шлях – найлегший порівняно з самостійними спробами оволодіти Power Point за допомогою підручника чи навчаючої програми.

Організуйте свою роботу за таким планом:
Підготовчий етап.
Виберіть навчальну тему та мету створення презентації: введення матеріалу та  демонстрація наочності до нього чи практичне застосування знань (заповнення пропусків у поданих словах та реченнях, відповіді на питання відповідно до поданого матеріалу, опис ілюстрації з застосуванням щойно вивчених слів, дискусія щодо коментарів до фото або картини тощо) або й поєднання обох аспектів, продумайте, яке місце має займати презентація у структурі уроку.

Створення презентації.
·                    Напишіть сценарій, у якому  структуруйте матеріал за слайдами, дайте назву кожному слайду презентації, доберіть наочний аудіо, відео та візуальний матеріал.
·                    Визначтеся із кольорами та стилем шрифтів та слайдів. Хоча багатство засобів Power Point  спокушає застосувати їх усі, пам’ятайте: у роботі мають бути не більше двох видів та кольорів шрифту, стилістичне рішення фону не повинно справляти агресивне та втомлююче враження, адже ми прагнемо звернути  увагу аудиторії  не на барви – зрештою, кінцевий продукт  не повинен нагадувати низькопробний рекламний ролик.
·                    Якщо ви ще здобуваєте досвід користувача  Power Point, попросіть консультанта виставити зміну слайдів та ефектів "по кліку" - так ви убезпечите себе від фіаско під час демонстрації.
·                    Протестуйте свій продукт на сторонніх глядачах та відкорегуйте презентацію відповідно до їх зауважень.

Застосування презентації на уроці.
Готуючись до уроку, потренуйтесь у керуванні презентацією – незручно виглядати "чайником", якщо забудеш, що і як. Під час підведення підсумків уроку попросіть дітей висловити своє враження від застосування нового засобу навчання, щоб врахувати їх зауваження у подальшій роботі. Демонстрацію презентації можна повторити на наступному уроці на етапі мовної розминки або активізації опорних знань, а також на підсумковому уроці – тоді вже можна доручити учням коментувати слайди презентації. І навіть якщо ви викладаєте у класі "просунутих хакерів" і їх аж ніяк не вразили ваші титанічні зусилля – що ж, ось вам і тема для спільного проекту! Не соромтесь звертатись  за допомогою до учнів – адже вчитися ніколи нікому не пізно.
А тим більше - вчителю у власних учнів.
Автор: О.Країло
 

Джерело: http://osvita.ua
Категорія: Інноваційні технології навчання | Додав: Iryna (26.03.2011)
Переглядів: 3234 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 
Форма входу
Друзі сайту

Освітній портал


Венгер Я.С.
Презентації для дітей


Пошук
Погода в Хмельницькому